25 kwietnia br. w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Zielonogórskim mieliśmy zaszczyt gościć wybitnych specjalistów w dziedzinie Psychologii Klinicznej na II Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży "Od diagnozy do psychoterapii". Było to wyjątkowe wydarzenie naukowo-praktyczne, uwaga którego była skoncentrowana na najnowszych badaniach i aspektach praktycznych związanych z diagnozowaniem, leczeniem, wsparciem oraz psychoterapią dzieci i młodzieży.
Podczas konferencji mieliśmy okazję wysłuchać inspirujących prelekcji czołowych autorytetów w dziedzinie psychologii klinicznej psychiatrii.
Na konferencji wykłady plenarne wygłosiły: prof. dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska, dr hab. Iwona Grzegorzewska, prof. UZ, prof. dr hab. Agnieszka Słopień, prof. dr hab. Lidia Cierpiałkowska, dr Katarzyna Sitnik-Warchulska, dr hab. Joanna Miniszewska prof. UŁ, dr hab. Grażyna Kmita prof. UW, dr Emilia Wrocławska-Warchala.
Szczególne podziękowania należą się Dyrektor Instytutu Psychologii UZ, dr hab. Iwonie Grzegorzewskiej, prof. UZ, za jej nieustającą determinację w kontynuowaniu tradycji konferencji oraz za promowanie znaczenia kondycji psychospołecznej dzieci i młodzieży jako kluczowego elementu zdrowia społeczeństwa w przyszłości.
Pragniemy podziękować za objęcie patronatem honorowym: Jego Magnificencji Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. Wojciechowi Strzyżewskiemu, Prezydentowi Miasta Zielona Góra oraz Marszałkowi Województwa Lubuskiego i patronatem naukowym: Wydawnictwu PWN oraz Pracowni Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
Dzięki wsparciu naszych Patronów Medialnych- Current Issues in Personality Psychology (CIPP), Psychologia PWN, PsychoMedic.pl oraz Pracowni Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego uczestnicy konferencji otrzymali dedykowane materiały konferencyjne, a prowadzący warsztaty zostali uhonorowani specjalistycznymi publikacjami w dziedzinie psychoterapii od Wydawnictwa PWN.
Byliśmy świadkami fascynujących dyskusji i wymiany doświadczeń, które z pewnością przyczynią się do dalszego rozwoju praktyk terapeutycznych i badawczych. Uczestnicy mieli również możliwość nawiązania nowych kontaktów, co jest niezwykle cenne i będzie sprzyjać rozwojowi Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzież
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywne uczestnictwo i zaangażowanie, które sprawiły, że konferencja była nie tylko spotkaniem naukowym, ale też przestrzenią do wspólnego dążenia do lepszego zrozumienia i wsparcia młodych osób w potrzebie.
Czekamy na Państwa na kolejnych wydarzeniach i już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konferencji.